
Rahvarinde Muuseum
MÖÖ programm
18:00-20.00 meistri juhendamisel ühispildi tegemine grafiti-tehnikas. Töövahendid muuseumi poolt.
18.00-21.00 maalikunstnik Juhan Rodrik viib läbi maali-töötuba, mis sünnib Rahvarinde ainetel. Igal inimesel on võimalik kaasa lüüa.
18.00-23.00 vana videotehnika ja haruldaste, Rahvarindega seotud filmilõikude 1980. aastatest esmademonstratsioon
Veel toimub Juhan Rodriku kunstinäituse avamine, viktoriin ja muud põnevat.
Lisainfo: https://www.facebook.com/rrmuuseum/
Olete oodatud!
Püsiekspositsioon
Tallinnas Vabaduse väljakul asuv Rahvarinde Muuseum tutvustab Eesti taasiseseisvumisperioodi ajalugu. Muuseumi väljapanek annab edasi murranguaja ärevat ja erilist meeleolu.
Mahukas fotosein ja detailne tekstimaterjal annavad põhjaliku ülevaate nii Rahvarinde kui taasiseseisvumise ajaloost. Mitmekülgne filmimaterjal ja laulva revolutsiooni muusika edastab ajajärgu kordumatut emotsiooni ja vaimsust.
Hetkel on muuseumis kaks põnevad hooajanäitust.
„Naesterahwa töö ja elu. Eesti naise elupilte 1920.-1930. aastais.“ on koostanud Rahvusarhiivi töötajad Astri Schönfelder ja Külli Niidassoo. Nagu pealkiri viitab, hõlmab näitus peamiselt maailmasõdade vahelist (aga pisut ka sellele eelnevat) aega. See on hästi detailne (kokku enam kui 100 osa) ning pildirikas lugu naise arengust ühiskonnas ajal, mil tema elus oli palju enam kitsendusi ja piiranguid kui täna. Näitus keskendub kindlatele teemadele: töö, haridus, vabanemine korsetist, Kloostrimetsa naised (Pätsi naispere) jne.
Teine näitus „Naisliikumine ülemineku Eestis“ vaatab naisajaloo tulipunkte Eesti taasiseseisvumise ajajärgul. Ka see on naise vabanemise lugu, ehkki mõnevõrra erinev eelmisest. Näituse koostas ajaloolane Liis Jõhvik, keda huvitab ennekõike soo-temaatika 1980ndate aastate kodanikuliikumises. Ta otsib vastust ka küsimusele, kuidas arusaam sugudest aitas konstrueerida sotsiaalset, kultuurilist ja rahvuslikku identiteeti. Näitus haakub hästi mitmete täna väga aktuaalsete ühiskondlike probleemidega.
Oluline lisainfo
On võimalik esitada küsimusi muuseumitöötajatele.
Galerii