
Järvemuuseum
MÖÖ programm
Muuseumiöö Järvemuuseumis on midagi väga erilist. Siin, Võrtsjärve kaldal, saad sa nautida imelist kevadõhtut, päikeseloojangut ning avastada veealuse maailma saladusi.
Mängulusti Järvemuuseumis jätkub - nii siseruumides kui õues. Ja läbi mängu täieneb sinu teadmistepagas, osavus ja loovus. Kas sa teadsid, milline on angerja kudemisränne ja mis ohud teda sel teel varitseda võivad? Või kuidas eri liiki kaladel üldse vahet teha? Mida peab kalale minnes teadma? Kes on röövkalad ja kes lepiskalad… Ehk tahaksid sa proovida, kuidas võimalikult täpselt lanti visata? Aga milliseid mänge mängivad kalad ise?
Mööda maja saab iseseisvalt seigelda põneva mängujuhise abil ning soovi korral teeme gruppidele (alates 10 inimest) ka giidiga muuseumiekskursiooni.
Lisaks sõidab sel ööl Võrtsjärvele muuseumi parv. Parv väljub igal täistunni alates 18.00-21.00, sõiduaeg 50 min. Korraga võtame peale kuni 12 inimest. Pilet täiskasvanule 7€, lastele 5€. Kuni 3-aastased lapsed tasuta. Parvesõidule soovitame eelnevalt registreeruda: heli-anneli.villako@emu.ee, madis.ess@emu.ee või telefonidel 56566926, 5624 8932. NB! Parvesõidud toimuvad ainult hea ilma korral!
Püsiekspositsioon
Järvemuuseumi põhiekspositsiooni moodustavad elusad eesti mageveekalad akvaariumides. Väljapanek on unikaalne, sellises liigilises koguses mujal Eestis meie mageveekalu ei eksponeerita. Siseruumides on hulga akvaariume, kus praegu elavad järgmised liigid: ahven, angerjas, haug, koha, karpkala, linask, latikas, nurg, säinas, säga, kiisk, särg, roosärg, viidikas, hõbekoger, koger, turb, tuur, rünt, valgeamuur, kaugida unimudil, angersäga, signaalvähk, kollakõrv-ilukilpkonn.
Ekspositsiooni elutus osas on püügivahendid, ürgkalade ja kalakivististe ning võõrliikide väljapanek, veekogu uurimisvahendid, mitmed harivad, põnevad ja mängulised aktiivõppevahendid ning palju muud veekogude elustikuga seonduvat.
Oluline lisainfo
Järvemuuseumis ei ole kaardimaksevõimalust. Muuseumiööl, 20. mail oleme avatud kl 18-23. Õngelaenutus.
Galerii