
Pärnu Muuseum
MÖÖ programm
18.00 Avame Muuseumiöö balletietendusega Kersti Adamsoni Balletistuudiolt.
Igal täistunnil läbib muuseumit kõikihaarav mängulaine
23.00 Saab Pärnu Muuseumi fuajeest alguse Pärnu Giidide Ühingu poolt korraldatud giidituur öises Pärnus.
Püsiekspositsioon
Pärnu Muuseumi püsinäitus "11000 aastat ajalugu - Elamusi vanast ajast" viib külastaja meeleolukale rännakule kiviajast kaasaega. Kronoloogiliselt kulgev ekspositsioon algab esimeste asukate tulekuga Pärnumaale, kes lõid jääaja lõpul esimese teadaoleva Eesti alal paikneva asula. Selle suvise laagripaiga leidudest ja järgneva paari aastatuhande haruldastest leidmaterjalidest on esindatud tulekivilaastud ning varased töö- ja jahiriistad. Üheks põnevamaks kiviaja perioodi eksponaadiks võib pidada Eesti ning kogu lähiümbruse vanimat inimkuju "Kiviaja Madonnat", mis on valmistatud põdrasarvest üle 8000 aasta tagasi.
Keskaja saal toob külastajani Hansa Liidu kaubanduse ning palverändude tulemusel tekkinud uute võimaluste ja kontaktide maailma.
Barokiajastu väljapaneku moodustavad haruldased esemed Pärnu kindluslinna garnisonilt, endistelt raehärradelt , kaubandusest ning Pärnu ülikoolielust (1699-1710).
Suurim osa püsinäitusest on pühendatud rahvuslikule ärkamisele 19. sajandi keskel, linnastumisele ning vabariigi rajamisele, mis kuulutati välja 23. veebruaril 1918 Pärnus. Tähelepanu jagub ka Pärnule iseloomulikule kuurordile.
Viimane osa püsinäitusest keskendub 20. sajandi teisele poolele, mis kujutab endast elamuslikku meenutust okupatsiooni algusest ning metsavendlusest. Külastajale antakse edasi meeleolu nõukogude argielust, ametlikust poolest ja tollasest kuurordist.
Oluline lisainfo
Ajutiste näituste saalis on avatud kaks kevadnäitust „Armastus. Motiivid kunstis 17. sajandist kuni 20. sajandi alguseni“ ja „Metamorfoos. Liblikate õitsemisaeg“
Filiaalid
Galerii