
Sillaotsa Talumuuseum
MÖÖ programm
Avame näituse "Sammudes Eesti Vabariiki"
Lisaks pilli- ja muid mänge.
Püsiekspositsioon
Muuseumi rajas 1982. aastal kodu-uurija ja kultuuriloolane Aleksei Parnabas (1919-1986). Muuseumi kogu sai alguse Sillaotsa talu majapidamisasjadest, ülejäänu on peamiselt annetatud nii kohalike elanike kui ka kaugemalt pärit inimeste poolt. 90 protsenti muuseumi eksponaatidest on annetused, ostetud asju on vähe. Tänaseks on kogunenud ligi 17 tuhat museaali. Kogud täienevad jätkuvalt.
Ekspositsioon annab ülevaate Kagu-Läänemaa (Velise ja Vigala valla) maarahva elust, töödest ja tegemistest ning tööriistadest 19. sajandi keskpaigast lähiminevikuni. Suurem osa põllutööriistu on kohalike tehtud. Haruldane eksponaat on kohaliku meistrimehe valmistatud kettaajamiga rehepeksumasin. Arvestatav on isetehtud traktorite kollektsioon. Mitmed eksponeeritud masinad on jätkuvalt töökorras.
Taluhoonete ümber on looduskaitsealused puud. Dendraariumis kasvab 170 puu- ja põõsaliiki. Sillaotsa dendropargi eripäraks on lõhislehelised puud, neist kõige vanemad on lõhislehine arukask ja lõhislehine lepp. Kõik puud ja põõsad on tutvustavate siltidega varustatud. Dendropargis on ka mõned kohalikud viljapuuliigid.